Bolu'da Gezilecek YerlerBolu'da Gezilecek Yerler

Bolu Şehri Hakkında Bilgiler


Bolu ili, Bolu Merkez, Mudurnu, Göynük, Gerede, Seben, Mengen, Yeniçağa, Dörtdivan ve Kıbrıscık olmak üzere dokuz ilçeye sahip önemli Turizm şehirlerimizden biridir.
Her mevsimi ayrı güzel olan Bolu şehri hakkında bilgiler vermek gerekirse öncelikle doğal güzelliklere ev sahipliği yaptığı bilinmelidir. Batı Karadeniz'de bulunan bu güzel şehir, İstanbul ve Ankara'ya yakın olması nedeni ile de önemli bir konuma sahiptir. Sadece doğal güzelliklere değil önemli bir tarihe ve yemek kültürüne sahip olan bu şehir, ziyaretçilerine güzel geçecek anlar vaadetmektedir.


Bolu Şehrinde Gezilecek Yerler?


Tertemiz bir havaya ve doğal güzelliklere ev sahipliği yapan Bolu Şehrinde Gezilecek Yerler nelerdir? Sorusuna cevap vermek gerekirse öncelikle rotanızı Bolu evlerine çevirebilirsiniz. Bölgenin tarihini en iyi yansıtacak olan bu evler, sizleri tarihte bir yolculuğa çıkaracak ve güzel fotoğraflar çekmenizi sağlayacaktır. Ayrıca Bolu müzesini ziyaret ederek şehir hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz. Mudurnu ilçesinde bulunan Yıldırım Bayezid Cami ve Zafer Kulesi de tarihte yolculuğa devam etmenizi sağlayacaktır. Kartalkaya Kayak Merkezini de ziyaret ederek kış sporlarının keyfini çıkarabilirsiniz. Doğa harikaları olan Seben Gölü, Sülüklü Göl ve Gölcük Tabiat Parkı'nı da görmeden tatilinizi tamamlamayınız.

Bolu Şehrinde Ne Yenir?


Aşçılar diyarı olarak bilinen Bolu şehrinde ne yenir? Sorunun pek çok cevabı bulunmaktadır. Türkiye'de Gastronomi adına önemli olan bu şehir, Mengen pilavı, çoban kavurma, yoğurtlu bakla çorbası, patates çorbası, keşli mantı, bal kabaklı şekerli gözleme gibi pek çok eşsiz lezzete mutfağında yer vermektedir. Bu bilinen lezzetler dışında kedi batmaz, coş, hırma börek ve valize gibi unutulmaya başlayan farklı lezzetlere de ev sahipliği yapmaktadır.Bolu Şehrinde Nerede Kalınır?

Doğal güzellikleri ve eşsiz tarihi ile dört mevsim ziyaretçi akınına uğrayan Bolu şehrinde nerede kalınır? Eğer çok lüks bir konaklama yerine sakin bir yaşam alanında konaklamak isterseniz Yedigöller ve Karacasu bölgelerinde doğa manzaralı sakin pansiyonları tercih edebilirsiniz. Merkezde konaklamak isterseniz tarihi butik otellerde, aile pansiyonlarında ve otellerde konaklayabilirsiniz. Konaklamak için Abant'ı tercih edersiniz genelde yol kenarında ya da göl kenarında bulunan konaklama yerleri tercih edilebilir.


Bolu Nerede Harita