Avşa Adasında Gezilecek YerlerAvşa Adasında Gezilecek Yerler

Avşa Adası Hakkında


Balıkesir’e bağlı olan Avşa Adası, Marmara denizinde bulunan 3 adadan birisidir. Özellikle son yıllarda adından çok fazla söz edilen Avşa Adası, tertemiz, berrak denizi ve sakin koyları ile gelen ziyaretçilerini kendisine hayran bırakmaya devam ediyor. Her yıl adının daha da fazla anılması sebebi ile tatile çıkan kişilerin ve yurt dışından gelen turistlerin ilgisini çekmeyi başarıyor.


Avşa Adası’nda Nerede Konaklayabilirsiniz?


Bütün bir yıl boyunca çalışıp sıcak yaz ayları geldiğinde sadece kısa bir dönem için tatil yapma imkânı olan kişiler, tatil süreleri boyunca Avşa Adası ziyaretinde nerede konaklayacaklarını tatile gelmeden önce de ayarlayabilirler. Yaşanan yoğun ziyaretçi sayısı nedeni ile Avşa Adası’na gittikten sonra bir otel veya pansiyon bulma imkânınız biraz zor olabilir. Çünkü çoğu otel ve pansiyonun boş odası kalmamış olacaktır. Avşa Adası’nda fiyatı uygun olan pansiyonları da tercih edebileceğiniz gibi oldukça düşük fiyatlar ile kapılarını müşterilerine açan oteller sayesinde de bütçenizi çok fazla sarsmadan tatilinize devam edebilirsiniz.Avşa Adası’da Nereler Görülmelidir?

Avşa Adası’na gittiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerler; Beyaz Saray, Kumburnu ve Mavi Köy ilk sırada olmak üzere Çınarlı Köy, Değirmen ve Kumtur listelerin ilk sıralarında yer almaktadır. Ayrıca adada bulunan tarihi Manastır’ı mutlaka görmeniz gereken yerler arasında yer alıyor. Keyifli bir tatil geçirmek için ideal tatil noktaları arasındadır.


Avşa Adası Nerede Haritasapanca nerede sapanca gezilecek yerler sapanca otelleri sapanca kahvaltı sapanca gölü sapanca pansiyon sapanca seyir terasi sapanca maşukiye derbent sapanca gezilecek yerler sapanca gölü kahvaltı sapanca maşukiye gezi