Keles Kocayayla Gezilecek YerlerKeles Kocayayla Gezilecek Yerler

Keles Kocayayla


Keles Kocayayla, Bursa İli’ne bağlı şirin bir beldedir. Kocayayla, önemini Osmanlı Devleti’nin kurucularından almaktadır. Kocayayla, Osmangazi ve Orhangazi ile bütünleşen tarihi ile önem kazanmıştır. Özellikle, Orhangazi ve Nilüfer Hatun’un burada evlendikleri düşünülür. Bursa’nın en önemli deresi olan Nilüfer deresi de bu ulu hanımın isminden ötürü, adını almıştır. Yörede, belli dönemlerde yapılan festival ve şenlikler, görülmeye değer güzelliktedir.


Kocayayla’nın Güzellikleri


Kocayayla, Bursa Keles İlçesi’ne bağlı, mesire ve yürüyüş alanıdır. Özellikle, yazın muhteşem doğası ile birçok kuruluşun geleneksel organizasyonlarını düzenlediği yerler arasındadır. Burada çok sayıda piknik alanı bulunmaktadır. Kır lokantaları, mesire yerleri, mütevazı kahvehaneleri ile görülmeye değer şirin yerler arasındadır.Kocayayla’da Neler Yapılır?

Keles’e bağlı Kocayayla’da piknik, yürüyüş ve türlü organizasyonlar düzenlenir. Yemyeşil doğası, baharda çiçeklenen ağaçları ile muhteşem güzellikte yerlerdendir. Geleneksel Kocayayla Şenlikleri de yaz mevsiminin başında yapılmaktadır. Yöre, sadece Bursa’dan değil, yakın illerden de ziyaretçi almaktadır. Bahar ve yaz mevsimi, yöreyi gezmek için en doğru zamanlardır.

Kocayayla’da Kamp Alanları

Kocayayla, güvenli kamp alanları ile öne çıkan yerler arasındadır. Kocayayla, ulu ağaçları ve yazın serinleten havası ile tercih edilen dinlenme ve mesire yerleri arasındadır. Kamp alanları için, uygun yerler bulunur. Yaban hayatını da bulmak mümkündür. Şehrin gürültüsünden uzak, tarihi dokusu ile öne çıkan yerler arasındadır. Karavan ile de gidilebilecek yerlerdendir. Sessiz ve huzurlu ortamlardan biridir.


Kocayayla Haritaakdağ tabiat parkı konaklama akdağ tabiat parkı kır evleri sandıklı akdağ sandıklı akdağ evleri keles kocayayla kamp keles kocayayla konaklama fiyatları keles kocayayla şenlikleri 2018 2019 2020 kocayayla düzce kocayayla sandıklı keles kocayayla