Marmara Adası Gezilecek YerlerMarmara Adası Gezilecek Yerler

Marmara Adası


Marmara adası, Balıkesir şehrine bağlıdır ve Türkiye’nin en büyük adası olarak bilinmektedir. Eğer gezmek isteyenler için arabadan, başka bir vasıta ile gezmek daha zevkli kolaydır. Bitki örtüsü bakımından Marmara adası küçük tepelik alanlardan oluşmaktadır. Yemyeşil bir görünüme sahip olma özelliğiyle de tatil yapmak isteyenler için tercih edilen yerler arasında yer alıyor.


Geçim Kaynağı Nelerdir?


Halkın en önemli geçim kaynağı olarak, mermercilik ön plana çıkıyor. Marmara adasının bitki örtüsü diğer adalar gibi ormanlarla kaplı olduğu için sakin bir hayat sürmek isteyenlerin sayısı oldukça fazladır. Ada halkı zeytincilik, balıkçılık, meyve, sebze işleriyle geçim kaynağı sağlamaktadır.Marmara Adasında Gezilecek Yerler

Marmara adası özellikle köy yaşantısını, doğa ve denizi sevenler için, gezilecek yer açıdan pek çok özelliği içinde barındırıyor. Denizi açısından oldukça temiz ve berraktır. Sahil boyunca ince kumlarla örtülü ve küçük taş parçalarıyla oluşmaktadır. Marmara adasına, teknelerle ve köye bağlı feribotlarla ulaşmak mümkündür. Adada köyler dışında yerleşim alanları olmadığı için otellerde konaklama yapılıyor. Temiz havası ve muhteşem doğasıyla büyük ilgi görüyor. Otellerde kalmak istemeyenler için de kamp kurup kalmakta tercihler arasında yer alıyor.

Marmara Adasına Nasıl Gidilir?

Marmara adasına, yaz döneminde deniz otobüsü bulunuyor. Kışın ise, otobüslerle gidilmektedir. Deniz otobüs fiyatları günümüzde pahalı olsa da gezmeyi ve yeni yerler keşfetmek isteyenler için pekte önemli olmuyor.


Marmara Adası Nerede Haritamarmara adası ulaşım marmara adası saraylar marmara adası pansiyon marmara adası apart marmara adası çınarlı köyü marmara adası görseller marmara adası pansiyon fiyatları 2020 marmara adası kamp marmara adası gezilecek yerler marmara adası gündoğdu köyü marmara adası çınarlı köyü marmara adası pansiyon tavsiye marmara adası blog