Side Gezilecek YerlerSidede Gezilecek Yerler

Side Hakkında


Antalya ilinde Manavgat ilçesine bağlı olarak kurulan side antik bir yarımada üzerinde yer alır. Birçok tarihi güzelliğe yer veren bu bölge aynı zamanda her yıl turist akınına uğrar. Tarihin en eski dönemlerinden süre gelen bir geçmişe sahip olması nedeni ile birçok antik kalıntıya ev sahipliği yapmaktadır.


Side'de Bulunan Tarihi Kalıntılar


Side bölgesinde tarihten günümüze kalmış en önemli parçalar arasında şehir kapısı ve şehir surları, su yolları, sütunlarla işlenmiş caddeler, antik tiyatro, hamamlar, Athena Tapınağı, Büyük Hamam gibi birçok farklı yapıyı görebilmek mümkündür.Bölgede Yer Alan Side Müzesi

Side’de bulunan bir antik müze ile döneme ait her türlü kalıntıyı bir arada bulmak mümkündür. Antik kent içerisinde yer alan bu müzede, geçmişte yaşanan her türlü olaya tanık olmak ve o dönem hakkında her türlü bilgiye sahip olunabilir.

Gözde Tatil Merkezi Side

Side, tarihi yapısının yanı sıra turistik alan olarak da tüm dünya çapında ün yapmış bir bölgedir. Birçok sayıda beş yıldızlı otele sahip olan bu belde, turistlere yönelik sunduğu hizmetler ile de her yıl binlerce turisti bu bölgeye çeker. Akdeniz iklim bölgesinde olan Side’ye gitmek için en iyi mevsim yaz mevsimidir. Haziran başlarından Eylül ve Ekim ayı sonlarına kadar Side’yi ziyaret edebilir ve tatil olanaklarından yararlanabilirsiniz. Gözde bir tatil mekanı olması buradaki otellerin hızla dolmasına neden olduğundan önceden rezervasyon şart bir durumdur.


Side Nerede Haritaside gezilecek yerler blog side gezilecek yerler forum antalya gezilecek yerler side de ne yenir alanya side gezilecek yerler side alisveris yerleri side hakkında yorumlar side tatil yerleri side gezi yerleri