Olimpos Gezilecek YerlerOlimpos Gezilecek Yerler

Olimpos Hakkında


Olimpos, Antalya’nın Kumluca ilçesinde bulunan ve son derece güzel noktaları olan tatil mekânıdır. Turistik mekânları arasında tarihi kalıntılar, doğal güzellikler ve oldukça güzel bir plajı bulunuyor. İnsanların bir tatilden tüm beklentilerini karşıladıkları Olimpos farklı tarzda döşenmiş olan salaş pansiyonları ve ağaç evleri ile de oldukça dikkat çekmektedir.


Olimpos’ta Nereleri Gezmelisiniz?


Yolunuz Olimpos’a düştü ise gezmeniz gereken bazı güzel noktalar bulunuyor. Gezilmesi gereken yerlerin başında Olimpos Antik Kenti yer alıyor. Beydağları Milli Park içerisinde bulunan bu antik kent, tarihi kalıntıları ile son derece ilgi çeken yerler arasındadır. Antik Lidya Krallığına ait olan kentlerden biridir. Görülmesi gereken yerlerden birisi de Olimpos plajıdır. Deniz ve kum sevdalılarının mutlaka ziyaret etmesi gereken gezi noktasıdır. Çıralı da görülmesi gereken yerler arasındadır. Buraya yakın bir yerde bulunan Yanartaş da turistlerin oldukça ilgisini çekmektedir. Burada bulunan kayalar yılın hiçbir döneminde sönmeden yanmaya devam ediyor. Likya Yolu ve Gelidonya Feneri de Olimpos ziyareti sırasında görmeniz gereken yerler arasında bulunuyor.Olimpos’ta Nerede Kalınmalı?

Eğer otantik bir tatil hayaliniz var ise bungalov tarzında yapılan ağaç evlerde konaklayabilirsiniz. Tahtadan yapılan ve doğa ile iç içe bir izlenim sunan bu ağaç evler insanların eşsiz bir tatil geçirmesine olanak sağladığı gibi doğal hayatında keyfini sürmelerine olanak tanıyor.

Olimpos’ta Yapılabilecek Aktiviteler

Olimpos tatili sırasında birden fazla aktivite ile uğraşabilirsiniz. Bunlar içerisinde en önemlileri denize girmek, plajda güneşlenmek, tekne tutu ile açılmak, tarihi mekanları gezmek ve ormanda at ile turlara katılmak olabilir.


Olimpos Nerede Haritaolimpos gezilecek yerler antalya olimpos nerede olimpos tarihi olimpos etkinlikleri antalya gezilecek yerler olimpos gece hayatı olimpos tatili olimpos ağaç evler olimpos nerede olimpos butik otel olimpos pansiyonları olimpos bungalow olimpos tarihi olimpos gezilecek yerler antalya olimpos nerede olimpos apart