Antalya Kaş Gezilecek YerlerAntalya Kaş Gezilecek Yerler

Antalya Kaş Hakkında


Kaş Antalya’da en geniş yüzölçümüne sahip ilçe konumundadır. Birçok tarihi öğenin kesişme noktasında yer alan bir bölgedir. Sırf tarihi nesneleri nedeni bile her yıl binlerce ziyaret alır. Buna ek olarak turizm amacı ile de birçok ziyaretçi tatil bölgesi olarak Kaş’ı tercih eder.


Kaş Otelleri


Kaş, Akdeniz iklimine dâhil olan bir bölgedir. Bu nedenle genelde yaz mevsiminde ziyaret edilir. Gündüz en düşük sıcaklık derecesine sahiptir. En kurak döneminde ise yağış alır. Bu nedenle yazın her ayında ziyaret edilebilir. Ziyaret kapasitesine bağlı olarak da birçok farklı konaklama seçeneğine sahiptir. Her çeşit oteli bulmak ve sınırsız hizmetten faydalanmak mümkündür.Kaş Kiralık Villa

Kaş civarında birçok kiralık villa bulunur. Mevsimlik olarak kiralanan bu otellerde, tatil süresi boyunca konaklamak mümkündür. Genelde yabancı turistlerin tercihi olsa da yazlık villa kiralama seçenekleri Türklerin de büyük ilgi gösterdiği bir konaklama çeşididir.

Kaş’ta Gezilecek Yerler

Kaş uzun dönemde tarihe tanıklık etmiş bir bölgedir. Bu nedenle bugün bile tarihi hatırlatan birçok farklı öğeye sahiptir. Tarih anlamında Kaş’ta gezilecek birçok farklı bölge ve anıt bulunur. Bunlardan en önemlisi Xanthos Antik Kenti’dir. Tarihi olduğu gibi yaşatan bu kentte geçmişe yönelik her türlü izi canlı olarak görmek mümkündür. Birçok farklı antik kente sahip bu bölge, tarih duygusunu doyasıya yaşamak isteyen ziyaretçilerin ilgi odağıdır.


Antalya Kaş Nerede Haritaantalya kaş antalya kaş gezilecek yerler kaş gezilecek yerler kaş antalya gezilecek yerler kaşda gezilecek yerler kaş'ta ne yenir antalya kaş merkez gezilecek yerler kaş çarşısı kaş kumluca arası gezilecek yerler 2 günlük kaş tatili kaş turu kaş resimleri kaş tatil planı kaş tarihi kaş geçmişi kaş güzellikleri