Kemerde Gezilecek YerlerKemer Gezilecek Yerler

Kemer Hakkında


Akdeniz’in kıyısında yer alan Kemer, önemli bir turizm merkezidir. Antalya ile arası 40 km uzaklığa sahiptir. Mavi bayraklı plajları ile ön plana çıkar. Temiz bir havaya sahip olması nedeniyle de oldukça ilgi görür. Binlerce tatilci her yıl belirli mevsimlerde Kemer’e akın etmektedir. Özellikle de yaz ayında milyonlarca turisti ağırlayan bir tatil bölgesidir. Son verilere göre yaklaşık 50bin civarı nüfusa sahip olan bu bölge, 50bin kilometrekare yüzölçümüne sahiptir.


Kemer Bölgesi İklimi


Kemer genel anlamda Akdeniz iklimine tabiidir. Yazlar oldukça sıcak ve kurak olarak yaşanır. Kışlar ile ılıktır ve genelde yağışlı geçer. Yılda ortalama olarak 300 gün yağış alma kapasitesine sahiptir. Kışın sahip olduğu ılık hava nedeni ile yılın dört mevsimi tatil ve gezi planı için oldukça uygun bir bölgedir.Kemer Gezilecek Yerler

Akdeniz bölgesindeki önemli merkezlerden birisi olan Kemer’de gezilecek birçok antik bölge bulunmaktadır. Sahip olduğu Phaselis Antik Kenti ile her yıl çok sayıda turisti bu bölgeye çeker. Tahtalı Dağı ile Milli park izni alan Kemer, bu dağ ile de turizme olan katkısını artırmıştır. Bölgede yer alan bir başka güzellik Göynük Kanyonu’dur. Burası görülmesi gereken önemli yerler arasında yer alır.

Kemer’de Konaklama Hizmetleri

Kemer, konaklama hizmetleri bakımından oldukça geniş alternatiflere sahiptir Turizmin odak noktası durumundaki belde de her tarza ve bütçeye uygun birbirinden farklı konaklama seçenekleri bulunur.


Kemer Nerede Haritaantalya kemer antalya kemer gezilecek yerler beldibinde gezilecek yerler antalya gezilecek yerler tekirova gezilecek yerler kemer'de ne yenir antalya merkez gezilecek yerler kemer çarşısı kemer kumluca arası gezilecek yerler kaş gezilecek yerler 2 günlük kemer tatili kemer turu kemer resimleri kemerde tatil planı kemer tarihi kemer geçmişi kemer güzellikleri