Belek'te Gezilecek YerlerBelek'te Gezilecek Yerler

Belek Hakkında


Antalya’nın en çok tercih edilen turizm merkezlerinden Belek, Antalya’nın Serik ilçesine bağlı bir mahalle olmaktadır. Mahalle olma özelliği taşımasına rağmen Antalya’da önemli bir turizm merkezi olan Belek, Akdeniz Bölgesi’nde yer alan diğer tatil merkezlerinden ayrılan doğal ve tarihi güzellikleriyle insanların ilgi odağı haline gelmiştir. Bu nedenle yaz döneminde birçok ziyaretçi tarafından tercih edilen Belek, bu dönemlerde nüfus patlaması yaşamaktadır. Çok sayıda lüks otelleri bulunan Belek, Türkiye’nin golf merkezi olmasıyla da ayrı bir yere sahiptir.


Tarihi İle Belek


M.Ö. 4. Yüzyıla dayanan bir tarihi olan Belek, köklü tarihinden kaynaklı birçok önemli tarihsel olaylara tanıklık etmiştir. Zengin geçmişiyle birçok değerli kalıntıları olan Belek, Helenistik, Roma ve Selçuklu etkisinde kalarak günümüze ulaşmıştır. 12 Kasım 2012 tarihinde de TBMM tarafından kanunla mahalle olan Belek, Akdeniz Bölgesi’nin gözde yerleşim ve turizm yerlerinden biridir.Doğal Güzellikleri İle Belek

Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Belek’in bu bölgede bulunan diğer turizm merkezlerinden ayıran en önemli özelliklerinden biri doğal güzellikleridir. Belirgin olarak az müdahale edilmesinden kaynaklı el değmemiş bir doğal yapıya sahip olan Belek, korunaklı doğal yaşamının yanında köklü tarihinden kaynaklı güzellikler içeren muhteşem kelimesinin abartı olmayacağı bir tatil yeri olarak değerlendirilmektedir. Çam ve okaliptüs ağaçlarının kattığı ferah hava eşliğinde büyüleyici bir tatil yapma hayalini kuranlar için Belek, ideal bir tercih olmaktadır.

Belek’te Görülmesi Gereken Yerler

Belek’in simgesi haline gelmiş merkezlerden biri olan Dinler Bahçesi, görülmesi gereken yerlerdendir. Tarihi yapı olan Aspendos Tiyatrosu, mozaiklerle kaplı uzun yoluyla Perge Antik Kenti, dünyanın en iyi korunan antik kenti olan Silyon Antik Kenti ile önemli tarihi yapılara sahip olan Belek’in, en dikkat çeken doğal güzelliği olan Kurşunlu Şelalesi de birçok kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Ayrıca Türkiye’nin en büyük golf sahalarına sahip olan Belek’te turnuva dönemlerinde bulunulduğu takdirde farklı bir deneyim yaşamak mümkün olmaktadır.


Belek Nerede Haritaantalya belek antalya belek gezilecek yerler belek gezilecek yerler antalya gezilecek yerler belekte gezilecek yerler belek'te ne yenir antalya merkez gezilecek yerler belek çarşısı belek kumluca arası gezilecek yerler 2 günlük belek tatili belek turu belek resimleri belek tatil planı belek tarihi belek geçmişi belek güzellikleri