Adrasanda Gezilecek YerlerAdrasanda Gezilecek Yerler

Adrasan Hakkında


Adrasan, Akdeniz Bölgesi’nde, Antalya İlinin Kumluca İlçesi’ne bağlı bir yerdir. Adrasan şirin bir koya sahip bir köydür. Geniş ve uzun kumsalı, berrak denizi ile görülmesi önerilen yerler arasındadır. Olimpos’a yakınlığı ile bilinir. Koyda çok sayıda plaj bulunmaktadır. Bu plajların bir kısmı da ücretli olacaktır. Yörenin en önemli özelliği, Likya Yürüyüş Yolu üzerinde bulunmasıdır.


Adrasan’ın Tarihi Güzellikleri ve Doğası


Adrasan, tarihi Likya Yürüyüş Yolu üzerinde olması, bu yöreyi anlamlı kılmaktadır. Olimpos’a yakınlığı ile de tarihi yerlere ulaşım açısından tercih edilmektedir. Piri Reis’in Kitabı’nda da gemilerin barınmasına elverişli bir koy olarak geçmektedir.

Etrafının dağlar ile çevrili oluşu ve içme suyu kaynaklarının bulunması, ünlü denizcinin kitabında anlatılmıştır. Adrasan, muhteşem güzellikte koyu, kendi halinde sessiz yapısı ile tercih edilir. Yörenin en güzel yanlarından biri de deresinin geçtiği yol güzergahıdır. Tahtalı Dağları’nı gören coğrafyası, burayı benzersiz kılacak niteliklerindendir.Adrasan’da Gezilmesi Önerilen Yerler

Adrasan’da gezilmesi önerilen yerler arasında, Adrasan Deresi ve dere kenarında kurulmuş tesisler yer alır. Derenin kenarlarında kurulmuş çok güzel tesisler bulunmaktadır. Ayrıca, çok ağaçlık olan bu bölge, serinlik arayanlar için de tercih edilecek yerler arasındadır.

Adrasan’da Neler Yapılabilir?

Adrasan’da çevredeki koylara tekne gezileri yapılmaktadır. Ayrıca Olimpos’a yakınlığı nedeni ile mitolojide yer bulan, yanan ateşi görmek için de geziler yapılabilir. Adrasan’da bulunan konaklama yerleri de çoğunlukla, ailelerin işlettikleri yerlerdir. Huzur ve sakinlik arayanlar için, önerilecek yerler arasındadır.


Adrasan Nerede Haritaadrasan nerede kalınır adrasan pansiyonları adrasan koyu görseller adrasan butik otel adrasan koyları adrasan deresi adrasana nasıl gidilir adrasan herşey dahil adrasan koyu nerede