Ortaca Gezilecek YerlerOrtaca Gezilecek Yerler

Ortaca


Muğla’nın ilçelerinden biri olan Ortaca, 1987 yılında ilçe statüsü kazanış olup, turistik anlamda pek çok yere sahiptir. Muğla’nın en güzel ilçelerinden biri olan Ortaca, Marmaris ile Fethiye’nin arasında yer alması nedeni ile bu ismi almıştır.
Ortaca da okuma yazma oranı yüzde yüz olmasının yanı sıra tarımın, sanayinin, tarihi güzelliğin, hayvancılığın, ticaretin ve doğal güzelliğin tamamını içerisinde barındıran bir konuma sahiptir. Ortaca, hem iklimi hem de toprak yapısı nedeni ile oldukça bereketli bir ovaya sahiptir ve bu güzel ilçenin en önemli özelliği ise diğer turistik yörelere oranla yaşamın ucuz olmasıdır.


Ortaca Gezilecek Yerler


Çok sayıda doğal güzelliğe sahip yerlere ev sahipliği yapan Ortaca da görülmesi gereken yerlerin başında ise Kaunos Antik Kentinin görkemli yapısı olan Kral Kaya Mezarları gelmektedir. Caretta Caretta Kaplumbağalarının yumurtlama alanı olması nedeni ile Kaplumbağa Plajı olarak da bilinen İztuzu Plajı da mutlaka görülmesi gereken bir yerdir. Denizin ve güneşin tadını doyasıya çıkarmak isteyenler ise Ortaca’nın Sarıgerme mevkiinde bulunan Sarıgerme Plajı’nı mutlaka ziyaret etmelidir.Ortaca Konaklama

Adeta cennetten bir köşeyi andıran Ortaca’da konaklamak isteyenler için otel, pansiyon ve butik otel gibi pek çok seçenek yer almaktadır. Tatilini Ortaca’da geçirenler, sağında Ege’nin sıcak güneşini, solunda Akdeniz’in ve beyaz kumsalların tadını doyasıya çıkarmaktadır.

Ortaca’da Yapılacaklar

Tatilini Muğla’nın en güzel ilçesi Ortaca’da geçirmek isteyenler, İztuzu Plajı’nda denizin ve güneşin tadını doyasıya çıkarabilir ve ayrıca düzenlenen tekne turlarına katılarak, yeni keşiflerde bulunabilirler. Ayrıca Ortaca’nın eşsiz güzellikte ki plajlarında denizin tadını çıkarmanın yanı sıra Kaunos Antik Kenti’ni gezerek, tarihe tanıklık edebilirsiniz.


Ortaca Nerede Haritamuğla ortaca da yaşamak muğla ortaca şehir merkezi muğla ortaca gezilecek yerler muğla ortaca otelleri muğla ortaca dalyan muğla ortaca satılık ev ortaca muğla kaç km muğla ortaca harita muğla ortaca muğla ortaca gezilecek yerler ortaca gezilecek yerler muğla gezilecek yerler ortacada gezilecek yerler ortaca'da ne yenir muğla merkez gezilecek yerler ortaca çarşısı ortaca muğla arası gezilecek yerler 2 günlük ortaca tatili ortaca turu ortaca resimleri ortaca tatil planı ortaca tarihi ortaca geçmişi ortaca güzellikleri