Fethiye Gezilecek YerlerFethiye Gezilecek Yerler

Fethiye


Fethiye, Muğla’ya bağlı bir ilçedir ve yüz ölçümü bakımından çevredeki en büyük ilçedir. Nüfus bakımından da Muğla’nın en kalabalık nüfusuna sahip olan ilçesidir. Denize kıyısının olması bu ilçedeki yaşamı oldukça kalabalıklaştırmıştır. Bodrum’dan sonra en büyük ilçe olan Fethiye ilçesi turizm potansiyeli çok yüksek yerler arasındadır. Gezilecek yerleri arasında Kayaköy, Saklıkent Kanyonu, Kelebekler Vadisi, Çalış Plajı, Kabak Koyu en önemli yerlerdir. Antik kent meraklıları için de Tlos Antik Kenti ve Letoon Antik Kenti çok ilgi çeken yerlerdir.


Fethiye Hakkında Bilgi


Fethiye genel anlamda şehrin gürültüsünden uzaklaşmak isteyen ve denizin sakinliğini doyasıya yaşamak isteyen ailelerin yaşadığı bir ilçedir. Her mevsim ılık olan bu ilçe de yılın büyük bir kısmında tatil yapılır. Deniz ve doğa ile iç içe yaşamanın mümkün olduğu bir ilçedir.Fethiye Ölüdeniz

Fethiye’de bulunan Ölüdeniz bölgesi tarihte birçok döneme öncülük etmiştir. O dönemden başlayan yaşam geleneği günümüzde de devam etmekte ve önemli bir turizm merkezi haline gelerek günümüzde de hizmet vermeye devam etmektedir. Bir çeşit lagün olan Ölüdeniz, farklı yapısı ve iklimi nedeni ile oldukça fazla ilgi gören bir beldedir.

Fethiye’nin Tarihi

Fethiye, tarih dönemlerinde Bizans gibi Osmanlı gibi birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Burada kurulan Letoon antik Kenti’nde o döneme ait birçok farklı yapıyı görmek ve ziyaret etmek mümkündür.


Fethiye Nerede Haritamuğla fethiye muğla fethiye gezilecek yerler fethiye gezilecek yerler muğla gezilecek yerler fethiyede gezilecek yerler fethiye'de ne yenir muğla merkez gezilecek yerler fethiye çarşısı fethiye muğla arası gezilecek yerler 2 günlük fethiye tatili fethiye turu fethiye resimleri fethiye tatil planı fethiye tarihi fethiye geçmişi fethiye güzellikleri