Abant'da Gezilecek YerlerAbant'da Gezilecek Yerler

Abant Hakkında


Abant, Bolu’da yer alan ve Mudurnu’ya 18 km uzaklıkta bulunan bir göldür. Coğrafi anlamda set göl olma özelliği gösteren bu alan, heyelan sonucu oluşmuş olması nedeni ile doğal bir göldür. Tatlı su özelliği gösteren bu göl, 18 metreye kadar derinliğe sahiptir. Göl çevresinde yer alan bitki örtüsü ve birbirinden farklı ağaç çeşitleri ile her dönem çok sayıda ziyaretçi bu gölü ziyarete gelmektedir.


Abant Gölü Konumu


Abant Gölü, bölgede uzanan Batı Karadeniz dağlarının bir uzantısı niteliğindedir. Diğer ucunda Keremali Dağları yer alır. Abant deresi üzerinde oluşan bu heyelan gölü, etrafında boylu boyunca uzanan ve yükseklikleri 1400 ila 21700 metreyi bulan tepelere sahiptir.Abant Otelleri

Abant Gölü turistik anlamda oldukça ilgi görmektedir. Birçok kesimden ziyaretçi çeken bu bölge yurt dışından da turist ağırlamaktadır. Göl çevresinde kurulan bungalov evleri ile bu alanda konaklamak ve piknik yapmak mümkündür. Doğayı seven ziyaretçilerin her dönemde yoğun ilgisine uğrayan bir bölgedir.

Ulaşım olarak oldukça kolay imkânlara sahip olması nedeni ile de ilgi görür. Temiz havası sayesinde insanlar şehir hayatından uzaklaşma imkânı buldukları Abant’ta keyifli bir tatil geçirmek son derece idealdir. Yılın tüm mevsimlerinde ayrı bir güzelliğe sahiptir ve hemen her mevsimde insanların ziyaret noktalarından biri haline gelmiştir. Doğası ve havası ile insanlara eşsiz bir tatil deneyimi yaşatmaktadır.


Abant Nerede Haritaabant kışın gezilecek yerler abant nerede abant tabiat parkı bolu gezilecek yerler abant köy pazarı abant'ta ne yenir bolu gezilecek yerler konaklama abant yakinlarinda gezilecek yerler bolu abant gezilecek yerler bolu gezilecek yerler eylülde abant abant tabiat parkı bolu abant kışın gezilecek yerler bolu gölcük gezilecek yerler abant hakkında bilgi