Palandöken Kayak MerkeziErzurum Palandöken Kayak Merkezi

Palandöken Kayak Merkezi Hakkında


Sahip olduğu kaliteli tesisler, kar kalitesi ve profesyonelden amatör kayakçılığa kadar her seviye kayak severe hitap eden, mükemmel pistleriyle meşhur Palandöken Kayak Merkezi, Ülkemizde Erzurum şehri Palandöken ilçesinde bulunmakta ve Türkiye kış turizmi denince akla gelen ilk bölgelerden birtanesidir.

1993 yılından bugüne kadar 70 kilometre boyunca uzayan, 25 kilometre genişliğinde Palandöken dağları kış turizmi merkezi ilan edilmiştir. Ayrıca 2011 yılında Dünya üniversiteler Kış Oyunları’na ev sahipliği yapan Palandöken Kayak Merkezi Dünya ölçeğinde bölge kalitesini ispatlamıştır.

Erzurum güneyinde bulunan Palandöken Kayak Merkezi yıl boyunca 5 ay kayak yapmaya elverişlidir. New York Times gazetesi tarafından listelenen dünyanın en büyük 41 kayak merkezi yazısında 18’inci sırada gösterilmektedir.

Palandöken Kayak Merkezi şehir havalimanına 15 kilometre, şehir merkezine ise 4 kilometre uzaklıktadır ulaşım ise tatil günleri Erzurum Büyükşehir Belediye otobüsleri, diğer günler özel aracınız veya taksi hizmeti ile yapılabilmektedir.Palandöken Kayak Merkezi Nerede Harita