Marmaris Gezilecek YerlerMarmaris Gezilecek Yerler

Marmaris Hakkında


Muğla’nın en kalabalık ikinci ilçesi olan Marmaris her sene yüz binlerce tatilciye ev sahipliği yapıyor. Akdeniz iklim bölgesinde yer alan Marmaris, gerek tarihi alanları gerek plajı gerekse doğal güzellikleri ile hem yerli turistleri hem de yabancı turistleri cezp ediyor. Denize girmek isteyen insanlar yılın 7 ayı burada denize girebilme olanağına sahipler.


Marmaris’in Görülmesi Gereken Noktaları


Marmaris gezme konusunda geniş olanaklara sahiptir. En çok ilgi çeken yerleri koyları ve plajlarıdır. Burada insanlar hem güneşlenebilir hem denize girebilir hem de çeşitli su aktivitelerine katılabilirler.
Plajları dışında görülmesi gereken yerler arasında Marmaris Kalesi ve Marmaris Müzesi de bulunuyor. Tarihi mekân seven insanlar için oldukça ideal gezi noktalarıdır. Hafsa Sultan Kervansarayı, Baca Mağarası, Halıcı Ahmet Urkay Müzesi, Eski Çarşı, Amos Antik Kenti de gezilecek yerlerdendir.

Marmaris’te Neler Yapılabilir?


Marmaris aktivite bakımından birçok turisti ağırlamaktadır. Su ile ilgili hemen hemen tüm aktiviteleri yapabilirsiniz. Su altı dalışları en çok ilgi görenler arasındadır. Mağara dalışları ile tatilinizi daha heyecanlı bir hale getirebilirsiniz. Marmaris’te tarihi mekânların ziyaret edildiği turlara katılabilirsiniz. Hediyelik eşya pazarlarını dolaşabilir ya da plajda biraz tembellik yapabilirsiniz.

Marmaris’te Kalınabilecek Yerler


Marmaris otel ve pansiyon yönünden oldukça geniş olanaklara sahiptir. Hemen her türlü konaklama ihtiyacınız giderebilirsiniz. Küçük aile pansiyonlarının sıcaklığı yanında büyük otellerin sunduğu lüks bir arada bulunuyor.
Marmaris Nerede Haritamarmaris kalesi marmaris apart marmaris haritası marmaris butik otel marmaris merkez marmaris gezilecek yerler marmaris içmeler marmaris otelleri datça gezilecek yerler marmaris kışın gezilecek yerler selimiye marmaris gezilecek yerler marmaris gezilecek yerler biz evde yokuz bozburun marmaris gezilecek yerler fethiye marmaris gezilecek yerler marmaris gezilecek yerler onedio marmaris gezilecek yerler