Edremit Gezilecek YerlerEdremit Gezilecek Yerler

Edremit’te Gezilecek Yerler


Edremit ilçesi, Balıkesir il sınırları içinde yer alan tatil yerlerinden biridir. Balıkesir il sınırları içinde ege bölgesine yakın alanda yer alan Edremit, bünyesinde pek çok tarihi alanı barındırmaktadır. Güre semtinde yer alan doğal kaplıcaları, pek çok derde çare bulması ile meşhur olmaktadır. Güre kaplıcalarında rahatlamak için belirli bir ücret ödemesi yapmanız gerekir.

Edremit ilçesine konaklamak ve tatil için geliyorsanız bu hizmeti sunan otelleri tercih edebilirsiniz. Hem denize yakın mesafede bulunan hem de sağlık açısından faydalı olan bu kaplıcalı otelleri tercih edebilirsiniz.


Edremit Körfez


Edremit körfez semtinde sahil kenarında bulunan tarihi camileri ziyaret edebilirsiniz. Bir tatil beldesi olduğundan dolayı yaz aylarında Akçay Mahallesi pek çok misafiri karşılamaktadır. Bu eşsiz doğal güzelliklerin korunarak gelmiş olduğu kaz dağı milli parkı da yine Edremit ilçesinde yer alır. Bu alana giriş için 5 tl ücret ödemesi yapılır.

Turistik Gezi İlçesi


Turistik gezi ilçesi olarak Edremit’te enerji depolayacağınız bir tatil yapabilirsiniz. Bu tatili yapmadan önce ilçe merkezinde ya da sahil kasabalarında ziyaret edilmesi gereken yerleri not alabilirsiniz. Sonrasında ziyaret ederken doğal güzellikleri atlamadan keyifli bir tatil yapabilirsiniz. Yine Akçay gibi sahil bölgesinde yer alan Altınoluk Mahallesi de yaz aylarında güncel nüfusunun 20 katı kadar ziyaretçiyi karşılamaktadır.
İyi bir tatil yapabilmek için bu ilçeyi listeye ekleyebilirsiniz.
Edremit Nerede HaritaEdremit nerede Edremit otelleri Edremit gezilecek yerler Edremit pansiyon Edremit harita Edremit otelleri anı tur balıkesir Edremit sarımsaklı Edremit çarşısı Edremitte yemek yenecek yerler izmir Edremit arası gezilecek yerler Edremit gezilecek yerler Edremit bursa arası gezilecek yerler edremit gezilecek yerler balıkesir gezilecek yerler