Ayvalık Gezilecek YerlerAyvalık Gezilecek Yerler

Ayvalık Nerede?


Ayvalık ilçesi, Balıkesir iline bağlıdır. Tatilcilerin ortak ziyaret etmiş oldukları tatil yerlerinden birisi olmaktadır. Marmara Bölgesine bağlı Balıkesir il sınırları içinde yer alan turistlerin ortak uğrak yeri olan tatil ilçesidir.
Ayvalık ilçesinde birçok tarihi alana rastlayabilirsiniz. Yörenin yerlileri genel olarak zeytin ile geçimlerini sağlar. Ancak resmi kurumlarında olduğu bir semttir. Zeytin ve zeytinyağı ürünlerinin üretimi de yine bu Ayvalık ilçesinin çevrelerinde yapılır. Bu nedenden dolayı önemli bir geçim kaynağı olmaktadır.


Ayvalık Gezilecek Yerler


Ayvalık gezilecek yerler arasında Cunda Adası ve Cennet Tepesi en meşhur yerlerinden birisidir. Buralara her yıl belirli sayıda ziyaretçi gelmektedir. Özellikle şeytanın ayak basma yeri olarak tanımlanan mitolojik bir sembolü olan Şeytan Sofrası da yine önemli yerlerinden birisidir. İkonik bir sembol olan dilek bağlama ağacı da yine bu alanda bulunur. Ege denizinin belirli bir alanını görme fırsatını bu tepeden sağlayabilirsiniz. Buraya özel aracınız ile şehir merkezinden 20 dakikada ulaşabilirsiniz.

Ayvalık Otelleri


Ayvalık otelleri de yine doğal manzarası ile büyüleyen ve mimarisi ile tatil hayatını yansıtan otellerdir. Otellerin sokaklarında mutlaka yeşil alanlar olmaktadır. Ancak bu tatil yerleri yazın çok dolu olmaktadır. Şehir hayatından uzak bir tatil yapabilmek adına ilkbahar aylarında henüz sezon açılmadan ziyaret edebilirsiniz. Ayvalık plajları arasında Sarımsaklı plajı yine göz dolduran derinliğe sahip denizi ile tercih edilir.
Ayvalık Nerede Haritaayvalık nerede ayvalık otelleri ayvalık gezilecek yerler ayvalık pansiyon ayvalık harita ayvalık otelleri anı tur balıkesir ayvalık sarımsaklı ayvalık cunda adası ayvalık çarşısı ayvalıkta yemek yenecek yerler izmir ayvalık arası gezilecek yerler cunda gezilecek yerler badavut gezilecek yerler ayvalık bursa arası gezilecek yerler edremit gezilecek yerler balıkesir gezilecek yerler